Šajā rakstā: Izpratne par ScoreUsing TerminologyReferences

Sporta pasaulē tenisam ir viena no dīvainākajām vērtēšanas sistēmām, taču tas, iespējams, ir viens no aizraujošākajiem sporta veidiem. Labā ziņa ir tā, ka tad, kad būsiet iemācījušies gūt punktus, jums to nebūs grūti atcerēties.

posmi

1. daļa. Rezultāta izpratne

1. Atšķiriet spēli, komplektu un spēli. Mačs ir termins, ko izmanto, lai atsauktos uz kopējo spēles laiku. Mačs sastāv no trim vai pieciem komplektiem (atkarībā no jūsu kategorijas). Katru komplektu spēlē vismaz sešās spēlēs.

2. Saprast, kā katra spēle tiek skaitīta. Spēlei tiek izmantots tikai viens spēlētājs. Spēle parasti tiek uzvarēta, kad spēlētājs (vai komanda, ja spēlējat dubultspēlēs) uzvar četras apmaiņas. Apmaiņa sākas ar servi, tad pretinieks atsit bumbu un punkts turpina stāvēt uz priekšu un atpakaļ, līdz spēlētājs paņem bumbu vai iesit tai tīklā. Ziniet, ka spēle var ilgt septiņas vai vairāk apmaiņas, līdz tā beidzas. Piemēram, spēlētājs var uzvarēt trīs reizes, bet otrs - četras reizes. Rezultāts tiek piešķirts šādā veidā:
    • "15 punkti" par 1 uzvarētu sitienu;
    • "30 punkti" par 2 uzvarām;
    • "40 punkti" par 3 uzvarām;
    • pēc izcīnītajām 4 bumbiņām tā ir "SPĒLE" (tas nozīmē spēles beigas).

3. Ziniet, kā paziņot rezultātu, kad kalpojat. Katras spēles laikā servera bizness paziņo rezultātu, ir pietiekami stiprs, lai pretinieks varētu nogaidīt (ja vien jūs nespēlējat profesionālā turnīrā ar tiesnesi). Jums vienmēr vajadzētu paziņot savu rezultātu vispirms un pēc tam pretinieka rezultātu. Piemēram:
    • ja esat uzvarējis divās apmaiņās un pretinieks tikai viens - jūs paziņosit "30-15";
    • ja jūsu pretinieks ir uzvarējis trīs apmaiņas, bet jūs tikai vienu, jūs paziņosit "15-40".

4. Izprotiet, kā tiek skaitīts katrs komplekts. Katru komplektu spēlē, kamēr spēlētājs vai komanda (ja spēlē dubultspēlēs) uzvar sešās spēlēs. Pirms sākat kalpošanu, vienmēr jāpaziņo katra spēlētāja uzvarēto spēļu skaits, sākot ar jūsu iegūto rezultātu. Piemēram:
    • Ja esat uzvarējis četrās spēlēs un pretinieks ir uzvarējis divās, pirms pirmās spēles izspēles jūs paziņojat "4-2".

5. Ziniet, ka, lai uzvarētu, jums vienmēr ir jābūt divām spēlēm priekšā. Tas ir spēkā gan spēlēm, gan komplektiem. Šeit ir daži piemēri.
    • Ja rezultāts ir no 40 līdz 40, tad jāuzvar divreiz pēc kārtas, lai uzvarētu spēli (skat. 3. punktu).
    • Ja katrs spēlētājs ir uzvarējis piecas spēles, rezultāts ir no 5 spēlēm līdz 5, un jums ir jāuzvar vēl divas spēles pēc kārtas, lai iegūtu rezultātu no 7 līdz 5 un uzvarētu komplektu.
    • Ja ir 5 spēles līdz 5 un jūs uzvarējat nākamajā spēlē, rezultāts kļūst par 6 spēlēm līdz 5. Ja zaudējat spēli pēc tam, rezultāts būs no 6 spēlēm līdz 6, un jums būs jāuzvar nākamās divas spēles, lai iegūtu punktu skaitu 8 spēles līdz 6 un jāuzvar komplekts. Daži komplekti parāda rezultātu no 12 spēlēm līdz 10 un dažreiz vairāk!

6. Atzīstiet, kad spēle ir uzvarēta (vai zaudēta). Neatkarīgi no līgas, kurā spēlējat, jums būs jāuzvar divi vai trīs seti (Grand Slam turnīrs). Tomēr tāpat kā spēlēs un setos jums būs jāuzvar ar vēl diviem setiem. Tas nozīmē, ka spēles 5 setos tiek uzvarētas, kad viens no spēlētājiem uzvar 3 setos, bet mačos 3 setos uzvar pirmais spēlētājs, kurš uzvar 2 setos.

7. Zini, kā gūt vārtus pēc mača. Režģī atzīmējiet katra spēlētā komplekta rezultātu. Jums vienmēr jāsāk ar savu rezultātu. Piemēram, ja jūs uzvarējāt spēli, jūsu režģis izskatīsies šeit:
    • 6-3, 4-6, 6-2. Tas nozīmē, ka jūs uzvarējāt pirmajās sešās spēlēs 3; zaudēja otrās 4 spēles līdz 6; un uzvarēja trešās 6 spēles līdz 2.

2. daļa Izpratne par terminoloģiju

1. Saprast, ko tenisā nozīmē "visur". Lielākoties tenisā "visur" nozīmē "katrai nometnei". Ja jūs un jūsu pretinieks katrs esat ieguvis bumbu, tas ir, apmaiņu, jūs saņemat 15-15. Pēc tam jūs varat paziņot "15 visur". Tas pats attiecas uz spēlēm. Ja katrs spēlētājs ir uzvarējis trīs spēles, pirms pasniegšanas varat paziņot "3 visur".

2. Atklājiet, ko nozīmē “mīlestība”. Nē, mēs šeit nerunājam par romantismu vai platonisku mīlestību! Tenisa pasaulē vārds "mīlestība" attiecas uz punktu skaitu 0.
    • Ja esat kalpojis un neesat uzvarējis vienā apmaiņā, un pretinieks ir uzvarējis divos, varat paziņot "love-30".
    • Tas pats ir ar spēlēm. Ja esat uzvarējis trīs spēles un pretinieks nav uzvarējis vienā, varat paziņot "3-mīlestība".
    • Ja sākat spēli, nevienam spēlētājam vēl nav jēgas, un jūs varat paziņot: “mīli visur” (kas atpūšas, lai sāktu spēli!).
    Q lexpert atbilde

Kāda ir punktu skaitīšanas izcelsme tenisā?

Saprast vārdus "vienlīdzība" un "priekšrocība". Tenisā, kad diviem spēlētājiem spēles laikā ir ļoti saspringts rezultāts no 40 līdz 40, pastāv "vienlīdzība". Ir divi veidi, kā spēlēt: vai nu persona, kas iegūst punktu, uzvar spēli, vai arī jūs spēlējat priekšrocības. Šajā gadījumā jums jāiegūst likumības punkts, kā arī nākamais punkts, lai uzvarētu spēli.

3. Izprotiet "priekšrocības" un "gūstiet labumu". Kad spēlējošais spēlētājs iegūst likumības punktu, pastāv "priekšrocības iekšā" (tādējādi serverim ir priekšrocība, citiem vārdiem sakot, viņam ir palicis tikai viens punkts, lai gūtu vārtus, lai uzvarētu spēli). Kad kāds reģistratūrā iegūst likumības punktu, pastāv “priekšrocības”. Ja kāds no spēlētājiem iegūst likumības punktu, bet nevis priekšrocības, tad rezultāts kļūst līdzvērtīgs.
    • Saka, ka jums ir kalpošana, un jūs katrs, kā arī jūsu pretinieks laimē 3 apmaiņas, un tad jūs atkal kalpojat. Lieki piebilst, ka jūs gūstat punktu, pārvērtot rezultātu par "priekšrocību". Ja jūs iegūstat punktu pēc, jūs uzvarēsit spēli! Bet, ja jūs to pazaudējat, rezultāts nokrītas līdz “vienāds” un pretinieks atrod papildu iespēju jūs pārspēt. Teiksim tā, ka viņš izcīna punktu un tāpēc rezultātu noved pie "priekšrocībām", tad zaudē, rezultāts atkal ir vienāds utt.
padoms

• Pirms pirmo reizi spēlējat ar partneri, ir laba ideja apspriest punktu skaita noteikumus. Daži spēlētāji lūdz, lai rezultāts tiktu paziņots pirms katras balles, citi to nedara. Citi vēlas atbrīvoties no pamatnoteikumiem. Piemēram, nespēlējiet priekšrocības un tāpēc atceļiet pienākumu izcīnīt divas bumbas pēc kārtas, nonākot pie rezultāta "40 visur".
  • Punkti nav jāskaita, jūs varat vienkārši tirgot bumbiņas ar citiem spēlētājiem, kas ir tikpat interesanti kā mača veidošana!